Aluprof MB-70

MB-70 je moderný systém pre výrobu okien a dverí so zvýšenou tepelnou izoláciou. Spĺňa požiadavky na tepelnú izoláciu podľa ČSN 73 0540.

  • > 1,5 W / (m 2 K)
  • Súčiniteľ prestupu tepla profilu U f

  • trieda 4
  • priepustnosť vzduchu

  • trieda E1200
  • vodotesnosť

  • trieda C5
  • odolnosť voči zaťaženiu vetrom

Popis profilu

Profilácia 3-komorových profilov dosahuje súčiniteľa prestupu tepla Uf = 1,5-2,4 W / m 2 K podľa EN ISO 10077 (v závislosti na použitých profiloch a príslušenstva). Toto je dosiahnuté mj. Vďaka PA izolátorom v tvare "omega", ale aj 2-komponentný stavbou centrálneho tesnenia. Systém sa vyznačuje robustnosťou profilov (hrúbka stien min. 2 mm) a veľmi dobrým technickým riešením. Vyberať si môžete z veľkého množstva príslušenstva a kovania renomovaných značiek (napr. ROTO, SDR. Hahn, GEZE atď.). Tak ako u všetkých systémov ALUPROF môžete vyberať z rôznych farebných úprav a prevedenie.

Konštrukčná hĺbka profilov okien je 70 mm (rám) a 79 mm (krídlo), pri dverách 70 mm (rám i krídlo). Výsledkom je efekt jednoliateho povrchu z vonkajšej strany po zatvorení (u okien) a lícovanie povrchu krídel a rámu (u dverí).

Nízka hodnota súčiniteľa prestupu tepla Uf je vďaka použitiu špeciálneho tepelného mostíka a tesnenia. Tepelný mostík typu "omega" z polyamidu spevneného skleným vláknom má šírku 34 mm (okná) a 24 mm (dvere). Použitý tvar mostíka zvyšuje tuhosť profilov, uľahčuje ich odvodnenie a zaisťuje vhodnú tepelnú izoláciu za každého počasia. Tepelné vložky použité v oknách majú doplnkové utesnenia na spoji profilov a vložky a tiež výstupy deliace komoru na tri časti medzi vonkajšími a vnútornými hliníkovými profilmi. To všetko eliminuje ďalšie vyplnenie priestoru medzi vložkami polyuretánovou penou alebo polystyrénovými vložkami.

V systéme MB-70 je možné vyrábať dvere a okná odolné proti vlámaniu, rôzne verzie okien, okno s tzv. Skrytým krídlom MB-70US a verzii MB-70 Industrial čiže okno so vzhľadom podobným oceli, ktoré sa používa pri modernizácii pamiatkových objektov. Systém MB-70 je tiež základom konštrukcie fasády tzv. "Studeno-teplé" MB-70CW.